III Ogólnopolska Konferencja dla kobiet w trakcie leczenia i po leczeniu raka piersi „Chcę być świadoma i wiedzieć więcej”

7 października 2023 wspólnie z Centrum Chorób Piersi Breast Cancer Unit w Białostockim Centrum Onkologii organizowaliśmy III Ogólnopolską Konferencja dla kobiet w trakcie leczenia i po leczeniu raka piersi „Chcę być świadoma i wiedzieć więcej”.

W Konferencji skierowanej do pacjentek wzięło udział ponad 300 pacjentek i to właśnie pacjentki decydowały i wskazały tematy prelekcji, które były przekazane podczas wydarzenia.

Program był bardzo bogaty, rozpoczęty wykładami medycznymi przez lekarzy specjalistów Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku oraz zaproszonych gości i prelegentów.

Gościem specjalnym wydarzenia była Joanna Górska, dziennikarka radiowa i telewizyjna. Amazonka w remisji raka piersi aktywnie działa na rzecz profilaktyki. Współautorka książek „Dziad. On silny, my silniejsi. O naszej walce z rakiem.” oraz „Przeżyć raka. I co dalej”.

Dr Bogumiła Czartoryska – Arłukowicz i pacjentka BCO Agnieszka Garczyńska – Piechowicz wzięły udział w metamorfozie przeprowadzonej przez Elwirę Horosz projektantkę i stylistkę.

Konferencji towarzyszyła Wystawa Fotografii „Pozytywki w obiektywie Ewy Woronieckiej TU i TERAZ w drodze po zdrowie” zorganizowaną przez Stowarzyszenie Pozytywka.

Konferencję prowadziła Joanna Kryńska, dziennikarka TVN24 za co Jej serdecznie dziękujemy!

 

Pacjentki po raku piersi i w trakcie leczenia potrzebują czynnej dyskusji w zakresie leczenia raka piersi, chcą być świadome i wiedzieć więcej na temat możliwości jakie daje medycyna.

 

Spotkanie w swoim gronie, wymiana doświadczeń i wspólne rozmowy pozytywnie wpływają na proces leczenia i powodują, że choroba schodzi na dalszy plan, a liczy się TU i TERAZ.