Wsparcie zrównoważonego rozwoju kobiet na rynku pracy subregionu białostockiego

Fundacja Pierwsi dla Piersi w partnerstwie z Centrum Edukacji i Analiz „ORDO” Sp. z o.o. zawarło umowę z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Białymstoku na realizację projektu „ WSPARCIE ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU KOBIET NA RYNKU PRACY SUBREGIONU BIAŁOSTOCKIEGO” realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027.Piorytet VII Fundusze na rzecz zatrudnienia i kształcenia osób dorosłych. Działanie 7.2 Wspieranie równego dostępu do rynku pracy. Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

CELEM PROJEKTU jest wsparcie psychologiczne i szkoleniowo – doradcze 358 kobiet mające na celu wyrównanie ich dostępu do regionalnego rynku pracy poprzez realizację indywidualnych konsultacji psychologicznych, warsztatów rozwoju zawodowego i osobistego, szkoleń prowadzących do nabycia kompetencji i kwalifikacji, zapewnienie opieki nad dziećmi i osobami zależnymi w okresie uczestnictwa w projekcie oraz opracowanie i wdrożenie programów z zakresu godzenia życia zawodowego i prywatnego oraz popularyzacja rozwiązań w zakresie równego podziału obowiązków opiekuńczych u 40 pracodawców.

GŁÓWNE ZADANIA REALIZOWANE W RAMACH PROJEKTU:

  1. indywidualne konsultacje psychologiczne i organizacja warsztatów rozwoju zawodowego i osobistego
  2. aktywizacja zawodowa kobiet poprzez realizację szkoleń prowadzących do nabycia kwalifikacji i kompetencji(w tym z zakresu kwalifikacji cyfrowych i. zielonych), zapewnienie opieki nad dziećmi do lat 3 i osobami zależnymi w okresie uczestnictwa w projekcie
  3. opracowanie z udziałem pracodawców i wdrożenie programów z zakresu godzenia życia zawodowego i prywatnego oraz popularyzacja rozwiązań w zakresie równego podziału obowiązków opiekuńczych

DO KOGO KIERUJEMY PROJEKT? Projekt kierujemy do 40 pracodawców oraz 358 kobiet mieszkanek subregionu białostockiego, potrzebujących wsparcia w ramach zrównoważonego rozwoju kobiet na rynku pracy.

GŁÓWNE REZULTATY:

  1. 248 kobiet, które uzyskały kompetencje i umiejętności niezbędne do poprawy ich sytuacji na rynku pracy tj. u których nastąpił wzrost poczucia pragmatyzmu na wysokie wyniki, sprawczości i otwartości na doświadczenia.
  2. 358 kobiet znajdujących się w lepszej sytuacji na rynku pracy po opuszczeniu programu
  3. 358 osób, które podniosły poziom wiedzy nt równości kobiet i mężczyzn
  4. 61 kobiet, które uzyskały kwalifikacje formalnie potwierdzone przez instytucje uprawnione do certyfikowania w ramach szkoleń odpowiadających potrzebom lokalnych/ regionalnych pracodawców (55% ogółu kobiet biorących udział w szkoleniach)
  5. 30 kobiet, które uzyskały kompetencje lub kwalifikacje cyfrowe
  6. 110 kobiet, które uzyskały umiejętności/kompetencje/kwalifikacje niezbędne do podjęcia pracy w sektorze zielonej gospodarki, istotnych dla regionalnych/lokalnych specjalizacji, związanych z usługami zdrowotnymi i opiekuńczymi.
  7. 40 pracodawców u których opracowano i wdrożono program z zakresu godzenia życia zawodowego z prywatnym

 

CAŁKOWITA WARTOŚĆ PROJEKTU: 2 398 757,98 PLN

KWOTA DOFINANSOWANIA: 2 278 820,08 PLN